Ludzie i maszyny: od szumu do rzeczywistości- Raport

Ludzie i maszyny: od pogłosek do rzeczywistości

Sztuczna inteligencja i automatyzacja coraz  śmielej wchodzą w  świat pracy. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę jakości na liniach produkcyjnych, czy polepszenie doświadczenia klienta, technologia nabiera tempa z dnia na dzień.

Ciekawe badanie przeprowadzone na zlecenie CIPD, obiektywnie ocenia wpływ AI i automatyzacji na brytyjskie miejsca pracy oraz decyzje inwestycyjne podejmowane przez pracodawców.

Wyniki badania pokazują, że sztuczna inteligencja i automatyzacja radykalnie kształtują pracę, tworząc miejsca pracy bardziej nowoczesne, lepsze i satysfakcjonujące. 

Wpływ sztucznej inteligencji i automatyzacji niesie wiele wartościowych możliwości, choć nie zawsze są one oczywiste. Pomimo znacznego wpływu, jaki technologie wywierają na pracowników, są oni także funkcją biznesową najmniej zaangażowaną w podejmowanie decyzji o wdrażaniu nowych technologii. Dlatego jak wynika z raportu,  aby skutecznie wprowadzać rozwiązania AI w miejscach pracy konieczne jest zaangażowanie działów HR. 

Pełna wersja raportu do pobrania poniżej:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error

Spotkajmy się w mediach społecznościowych!