Wirtualna Wigilia- [scenariusze i narzędzia do pobrania]

Shape Image One
Wirtualna Wigilia- [scenariusze i narzędzia do pobrania]

Last Christmas…. słychać już od końca października, ale w tym roku słowa tej popularnej świątecznej piosenki nabierają innego znaczenia. Jeśli pracujesz w dziale HR, albo jesteś menagerem, który dba o dobrą atmosferę w zespole dobrze wiesz, że Last Christmas największym wyzwaniem podczas organizacji spotkania świątecznego dla pracowników było wybór klimatycznej restauracji, ciekawego menu, który zmieści się w naszym budżecie. This year …

Grinch

Mieszkańcy Ktosiowa z niecierpliwością oczekują Białego Bożego Narodzenia, najpiękniejszego czasu w roku. I tylko on, zielony stwór Grinch (COVID_19), nie znosi świąt i zrobi wszystko, by je zepsuć…. I nie będzie tradycyjnych spotkań integracyjnych, atmosfera w wielu firmach jest mało świąteczna, a miesiące pracy zdalnej nie sprzyjają budowaniu relacji z kolegami z pracy.

Wigilia na teamsach

O korzyściach wynikających z organizacji spotkań integracyjnych na szczęście wiemy już coraz więcej, zaangażowanie pracowników realnie wpływa na wzrost efektywności działania organizacji. Polecam w tym miejscu ciekawe badania dla tych, którzy lubią twarde dane liczbowe.

Już od kilku miesięcy ukazują się publikację dla tych, którzy postanowili zorganizować spotkania wigilijne online. Propozycji jest sporo: warsztaty online, pokaz barmański, robienie czekolady, a może ozdoby świąteczne. Kilka pomysłów tutaj.

Od marca większość z nas pracuje na zoomie, temasach, google meets i innych podobnych komunikatorach, a praca zdalna troszkę już zaczyna nam wychodzić uszami. Zwłaszcza jak w tle słyszysz … patrol nasz, radę da…. albo mama, bo mi zabrał!!

Jak tu w takiej atmosferze zorganizować event, który wprowadzi nas w świąteczny nastrój i przy okazji zintegruje zespół?

Stwórz checklistę

  • Ile osób, będzie na spotkaniu?
  • Jak długo będzie trwało?
  • Wymagania sprzętowe/ szybkość Internetu… wydawałoby się, że to prosta sprawa, ale zwłaszcza firmowy sprzęt nie pozwala nam na korzystanie z wielu stron/ wtyczek google.
  • Czy spotykamy się tylko wirtualnie? A może wysyłamy vouchery, albo paczki kurierem?

Zrób scenariusz

Cześć oficjalna – warto zaangażować kadrę kierowniczą do podziękowań i kilku słów podsumowania ubiegłego, bardzo ciężkiego dla wszystkich roku. Być może ciekawym rozwiązaniem będzie nagranie profesjonalnego filmu, w którym przełożeni, przedstawiciele pracowników podsumują największe wyzwania i złożą życzenia reszcie? Przykładowe realizacje.

Cześć rozrywkowa– w tym miejscu możesz zorganizować warsztaty. Ofert jest naprawdę sporo, a na pewno dla pracowników będzie to miłe oderwanie od rzeczywistości i naprawdę coś innego. Bezpiecznie w swoim domu panie mogą nauczyć się dbać o cerę albo trochę poruszamy się do monitora i nauczymy kilku kroków tanecznych.

Alternatywą do warsztatów mogą być gry i quizy.

Escape room online?

Wbrew pozorom stworzenie takiej gry, nie jest trudne, ale zajmuje sporo czasu. W intrenecie znajdziemy mnóstwo inspiracji na zagadki i tematy, które dostarczą rozrywki dla każdego. Jeśli nie chcesz wymyślać tego zadania samodzielnie możesz kupić gotowe gry, albo zaprosić animatora, który poprowadzi Was przez rozgrywki. Możesz zlecić także przygotowanie escape room, w którym będzie logo Waszej firmy, a scenariusz nawiąże do życia organizacji.

Zagadki i quizy.

Stwórz miejsce, w którym zbierzesz wszystkie konkurencje, podziel zespół do breakout roomów i określ zasady gry. Konkursy z nagrodami zazwyczaj są ciekawsze niż tylko słowne gratulację szefa, zwłaszcza jeśli w puli nagród znajdują się vouchery do netflixa, karty empiku, bony do sklepów internetowych.

Przykładowa platforma, z której korzystamy podczas spotkań integracyjnych, równie dobrze, może to być prezentacja powerpoint/ plik word, który roześlesz do każdego pracownika, a następnie podczas spotkania będziecie korzystać z udostępniania ekranu.

Ice breaker.

Na rozgrzewkę, oprócz ciepłej czekolady z chilli… (którą możecie wysłać wcześniej do pracowników, albo bon na jej zakup) polecam ćwiczenie, które zachęci do dalszego spotkania. (skopiuj link i wykorzystaj u siebie- https://wordwall.net/pl/resource/7852178) 

A może świąteczny quiz? 

Narzędzi do tworzenia tego typu zadań jest bardzo dużo, jednym z moich ulubionych jest kahoot. 

Przykład świątecznych zagadek poniżej. 

QUIZ KLIKNIJ MNIE 

Inną ciekawą zabawą będą kalambury, w wersji wirtulanej przygotujcie hasła,  a także interaktywny whiteboard, dobrze sprawda się także google jamboard. 

Co kolega/ koleżanka miała na myśli rysując takie coś? Niezła zabawa gwarantowana. 

Krzyżówka

Tradycyjna krzyżówka, kto pierwszy odgadnie wszystkie hasła.

Sudoku

Kolejna propozycja to sudoku, znajdź słowa, które przedstawione są na obrazkach. 

Znajdź brakujące słowo

Kolędy i świąteczne piosenki, niegdyś słuchane tylko na krótko przed i podczas świąt, obecnie cieszą nasze ucho już od listopada…. Jak dobrze je znasz? Uzupełnij brakujące słowa…..

A na zakończenie części grywalizacyjnej możecie umówić się na wspólnym posiłku online, gdzie ogłosicie wyniki. W temacie świątecznej kolacji warto zapoznać się z ofertą Takeaway (pyszne.pl) albo wesprzeć lokalne restauracje, które oferują dania na wynos. 

W tej części warto zapoznać się z dodatkiem od Chrome, która ułatwi Wam karaoke. 

albo wspólne oglądanie filmów. Możecie skorzystać z kilku ciekawych narzędzi, dobrze się sprawdza mycricle.tv, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę film np. z youtube. Interesującą opcją jest także oferta Netflixa, która umożliwia wspólne oglądanie na odległość. 

A tutaj można obejrzeć kultowego Kevina;-)

Kopiujcie linki, twórzcie scenariusze i integrujcie się! 

Jeśli chcielibyście skorzystać z pomocy doświadczonych trenerów oczywiście zapraszamy do kontaktu! 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error

Spotkajmy się w mediach społecznościowych!