Kto pojedzie bez wizy do USA? - TalentSfera Kto pojedzie bez wizy do USA? - TalentSfera
Kto pojedzie bez wizy do USA?

Od 11 listopada bez wiz do USA?

Tak, ale …. nie dla wszystkich i po spełnieniu określonych warunków.

Kto pojedzie do USA bez wizy?

Co muszę zrobić, żeby wyjechać w celach innych niż turystyczne i biznesowe do 90 dni?

OK, jadę do USA lub organizuje wyjazd pracownikom.

Z dniem 11 listopada 2019r. Polska przystępuję do programu ruchu bezwizowego.

Kto pojedzie do USA bez wizy?

W przypadku krótkich turystycznych i biznesowych wyjazdów na 90 dni lubkrócej, obywatele Polski, którzy uzyskali zezwolenie wjazdu w ElektronicznymSystemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization, ESTA)nie będą potrzebować wizy.System ESTA będzie dostępny dla naszych obywateli od 11. 11. 2019r, rejestracja to koszt ok 14 $, dla porównania wiza turystyczna/biznesowa to koszt 160 dolarów.Każdy podróżny, który ma ważną wizę będzie nadal mógł z niej korzystać nawet,kiedy ruch bezwizowy będzie możliwy. Osoba posiadająca ważną wizę nie musiubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenieUSA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.

Kto nie pojedzie bez wizy?

Jeżeli chcemy wyjechać do Stanów w celach zarobkowych nadal potrzebujemy wizy. Będzie ona także wymagana dla innych rodzajów wyjazdów, np. takich z zamiarem podjęcia stażu czy nauki oraz pobytów dłuższych niż 90 dni.

Co muszę zrobić, żeby wyjechać w celach innych niż turystyczne i biznesowe do 90 dni?

Jeżeli Twój wyjazd biznesowy lub turystyczny będzie trwał dłużej niż 90 dni musisz ubiegać się o wizę na dotychczasowych zasadach.O wizę muszą ubiegać się także obywatele Polski, którzy chcą podjąć pracę zarobkową, staż lub naukę w USA.I choć jak wynika z badań wyjazdy zarobkowe do USA nie cieszą się już taką popularnością to warto podjąć w USA pracę, aby zdobyć know-how.Osoby, które chcą podnosić swoje kwalifikacje w USA, mogą skorzystać, w zależności od potrzeb, z różnych rozwiązań, np.: wizy F-1 w związku z podjęciem studiów, J-1 w celu odbycia stażu zawodowego, E-2 investor dla rozpoczynających własną działalność gospodarczą, H1-B – jednej z najpopularniejszych wiz pracowniczych, ale mającej wiele ograniczeń oraz wizy O-1 dla osób ze szczególnymi osiągnięciami.

OK, jadę do USA lub organizuje wyjazd pracownikom.

Zarejestruj się na stronie platformie ESTA, rejestracja trwa ok. 20 minut.Organizujesz wyjazd kilku osobom, możesz złożyć wniosek grupowy.Akceptacja wniosku powinna pojawić się do 72 h.Pamiętaj, oprócz rejestracji musisz posiadać ważny paszport z chipem do odczytu komputerowego, bilet powrotny oraz środki finansowe na pokrycie pobytu w USA.Jeżeli w przeszłości dostałeś odmowę wizy lub naruszyłeś prawo USA Twój wniosek w ESTA zostanie odrzucony, aby pojechać do USA konieczna będzie wiza.Więcej informacji uzyskasz tutaj:https://esta.cbp.dhs.gov/estahttps://travel.state.gov/content/travel.htmlhttps://pl.usembassy.gov/pl/vwp_dhs_pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error

Spotkajmy się w mediach społecznościowych!