Points of You- ćwiczenie

POINTS OF YOU

PAUZA

Zatrzymanie się umożliwia nam wzięcie oddechu i spojrzenie na nasze życie z dystansu. Pauza jest podstawowym i niezbędnym krokiem, by wyrwać się z naszych codziennych schematów myślenia, postępowania.

SKUPIENIE

Po zbadaniu wszystkich odkrytych punktów widzenia możemy skupić się na spostrzeżeniach istotnych dla nas. Za pomocą pytań przewodnich odkrywamy, które opcje wydają się nam właściwe i najlepiej odpowiadają naszej indywidualnej „strukturze”, wewnętrznemu rytmowi.

DZIAŁANIE

To krok, w którym zmieniamy możliwości w konkrety. Kreślimy plan działania lub listę zadań, jakie musimy podjąć, zrealizować, oraz nasz wewnętrzny harmonogram realizacji naszego zamierzenia

POSZERZENIE

Na każdą sytuację można spojrzeć z niezliczonej liczby punktów widzenia. Wyzwaniem jest zobaczyć swoje życie z innej perspektywy. Na tym etapie szukamy nieznanego, nie wiedząc dokąd to nas zaprowadzi.

Ćwiczenie
coachingowe

Odkryj schemat składający się z 3 kart, aby odnieść się do planów na Nowy Rok. Wybierz kartę, jeżeli czujesz, że nie pasuje do Ciebie możesz ją zmienić. Zwróć uwagę na obrazek i napis.

Przypomnij sobie kwartał, który się skończył, czego doświadczyłeś? Jakie wyciągnąłeś/aś wnioski na przyszłość?: w pracy? W twoim osobistym związku? Dla siebie?
Na poziomie społecznym? Poziomie rodziny?
Jaki był dla ciebie najważniejszy moment, które doświadczyłeś ?
Które chwile chciałbyś zapomnieć?
Kiedy doświadczyłeś strachu, a kiedy szczęścia? Oceń rok w skali od 1-10.

Czego życzę sobie  w nowym kwartale? Dla siebie? Mojej rodziny? Zawodowo? 

Co zrobię, aby to osiągnąć? Jak planuje to zrobić? 

error

Spotkajmy się w mediach społecznościowych!